READING

Aj bez práce sú koláče: 3 jednoduché recepty do po...

Aj bez práce sú koláče: 3 jednoduché recepty do pohára


Nečakaná návšteva, babská jazda, pyžamová párty, raňajky do postele, dezert na balkóne… Možností je skutočne veľa. Pripravte si tieto superjednoduché dezerty, ktoré sa dajú servírovať v pohári. Môžete si ich zobrať aj na piknik alebo schrúmať pri telke doma lyžicou. A hotové sú za pár minút. Tak poďme na to.

Fit pohár s bielym jogurtom

Ovsené vločky sú minerálová bomba pre pleť, vlasy aj nechty. Doprajte im na jar poriadnu dávku živín v takejto chutnej podobe. Všetko, čo na tento dezert potrebujete, možno nájdete aj hneď teraz v chladničke.

Potrebujete: 500 ml bieleho jogurtu, nesladeného, 10 lyžíc ovsených vločiek, 3 lyžice kokosového cukru, sušené ovocie podľa chuti, čerstvé ovocie na ozdobu

Postup: V jougurte rozmiešajte kokosový cukor a do ovsených vločiek vmiešajte sušené ovocie nakrájané na kúsky. Navrstvite v pohári – najskôr vločky, potom 2 lyžice jogurtu, následne vločky a postup opakujte, až kým nenaplníte celý pohár. Vrch ozdobte čerstvým ovocím. Nechajte aspoň 3 hodiny odstáť v chladničke. Ideálne je až do rána bieleho – vločky krásne zmäknú.

muesli-breakfast-food-cornflakes-40725

Sušienkové šľahačkové poháre s jahodami

Dezert pripomínajúci nepečený cheesecake je skvelým osviežením aj lahodnou bodkou za nedeľným obedom.

Potrebujete: 300 ml šľahačkovej smotany, 100 gramov jemného tvarohu, 2 balíčky vanilínového cukru, 100 gramov sušienok s karamelovou príchuťou, jahody.

Postup: Šľahačku vyšľahajte do tuha, vmiešajte do nej tvaroh s vanilínovým cukrom. Sušienky vložte do mikroténového vrecka a podrvte ich valčekom na cesto alebo ich polámte rukou. Navrstvite v pohári spolu s jahodami a podávajte.

pexels-photo

Mascarpone poháre s jahodovým sirupom

Luxusne vyzerajúci dezert pripravíte za 10 minút. Namiesto jahôd môžete vyskúšať aj iné sezónne ovocie, super chutí aj s čučoriedkami.

Potrebujete: 500 gramov mascarpone,  hrnček kryštálového cukru, 50 ml šľahačkovej smotany, čerstvé jahody

Postup: Mascarpone vymiešajte s polovicou hrnčeka cukru a zrieďte s 50 ml nevyšľahanej šľahačkovej smotany. Nalejte do pohárov a odložte do chladničky. V 1 hrnčeku vody rozmiešajte pol hrnčeka cukru a nechajte zovrieť za stáleho miešania. Odstavte a pridajte jahody nakrájané na kúsky. Nechajte mierne vychladnúť a jahodový sirup aj s kúskami jahôd opatrne lyžicou nalejte na stuhnutý krém. Ihneď podávajte.

pexels-photo-339319

 

Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot