READING

Ako nosiť sukne podľa Je m’appelle Monique?...

Ako nosiť sukne podľa Je m’appelle Monique?


Oh tie sukne! Výhradne ženský kúsok, ktorý dodáva žene šmrnc a šarm. Aj keď v starovekom Egypte boli sukne výhradne iba pre mužov, môžeme byť radi, že evolúcia dospela až do bodu, že v 14. storočí sa sukne dostali aj do dámskeho “šatníka”. Aj keď vtedy mali možno iný dizajn ako tie čo poznáme dnes, v každom prípade bol to miľník, z ktorého čerpáme dodnes. Aby sme vás inšpirovali, spýtali sme sa blogerky Moniky z blogu  Je m’appelle Moniqueako nosiť sukne v jarných outfitoch.

Foto Miroslav Filip

Časy veľkých vrstvených sukien sú preč, ale zato túto jar môžete prežiť od midi sukní až po maxi sukne v akejkoľvek dĺžke. Túto sezónu idú do popredia zavinovacie sukne všetkých farieb a vzorov. Len si predstavte stráviť jar alebo leto napríklad na Francúzskej riviére v takomto kúsku. Už len veľké okuliare, šatka okolo krku a francúzsky šmrn z vás priam srší. Čo vraví na sukne blogerka a stylistka Monika?Sukne nosím naozaj rada. Je mi úplne jedno, aký je to strih, materiál alebo dĺžka. Asi najčastejšie však siaham buď po tých skladaných v midi dĺžke, alebo rovných v dĺžke nad kolená.”

zoot sukne II

Nebojte sa ju kombinovať!

Veru, sukňa nemá pravidlá, s čím ju nosiť alebo nenosiť. Svetrík, obyčajné biele tričko alebo košeľa. S každým kúskom sa dá kombinovať. “Jemnú látku staviam do kontrastu s drsnosťou kože. Kombinácia plisovej skladanej sukne, jednoduchého trička a koženej bundy bude vždy vyzerať veľmi dobre. Takisto ak si k romantickej kvetovej sukni oblečiete tričko a obujete tenisky.” vraví Monika. My s ňou súhlasíme a už sa aj obliekame do pekných jarných sukní!

 

zoot sukne

Ako sa vám páčia sukne? 

Ste ich milovníčka?

Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot