Blejzer 4x inak


V týchto mesiacoch nám klesajú nielen teploty, ale aj naše možnosti obliekania. Na holé členky môžeme zabudnúť a po roku zase chodíme v tej istej bunde či v kabáte pár mesiacov. My sa však len tak nevzdáme! Máme pre vás 4 tipy, ako aj v zime môžete nosiť blejzer, aby vám bolo teplo a módna polícia na vás nevydala zatykač.

 

Blejzer a páperová vesta

Páperové vesty oslavujú návrat. Perfektne sedia na tele a môžete ich nosiť pod akýkoľvek zvršok – či už kabát alebo blejzer. Páperie je teplé a ľahké ako pierko (kto by to povedal), takže ho na sebe ani necítite. Pri výbere farieb do mesta odporúčame byť opatrný – krikľavé farby sa hodia viac na cestu či zimné športy.

muz5

 

Blejzer a zips

Jednou z najobľúbenejších kombinácií pohodlia a elegancie je sveter so zipsom. Totálne praktická vec, oproti klasickému svetru si vyberiete, či budete zapnutý až po krk alebo iba ležérne rozhalený. V tmavých odtieňoch budete presvedčivý ako James Bond. To určite neunikne dámam vo vašom okolí.

muz9

 

Blejzer nadivoko s bundou a kapucňou

Mixovanie rôznych materiálov nás baví a len tak neprestane. Ale iba profík dokáže skombinovať doteraz nevidené. Blejzer so šuštiakovou bundou naopak? Prečo nie! Vnútorná vrstva sa postará o elegantný rozmer outfitu, bunda zase o izoláciu proti silnému vetru a športovo-ležérny feeling. Dajte si ale pozor na správnu hrúbku bundy. Tie hrubšie vám pod sakom poriadne sťažia pohyb.

TIP: Zabudnite na oranžovú šuštiačku – skúste futuristicky bielu alebo šedú farbu.

muz3

 

Blejzer, rolák a možno príde aj košeľa

Že košeľu nepotrebujete, lebo sa nechystáte na žiadnu formálnu udalosť ani meeting? Tričko pod blejzer predsa nosí aj Mareš s Beckhamom a vyzerá to fakt dobre. Ale čo v zime? Jedna z rafinovaných možností, ako dodať outfitu rovnaký šmrnc, byť v teple a zároveň nevyzerať ako nerd, je rolák. Ale môžete dať šancu aj košeli. Nech sa rozhodnete akokoľvek, neurobíte krok vedľa.

TIP: Zlaďte rolák, košeľu aj blejzer v podobnom odtieni a pohrajte sa s rôznymi štruktúrami látky.  muz7

Foto Ivan Kašša

Model Mikoláš Růžička

Ktorú variáciu by ste si radi vyskúšali?

Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot