Dosť čudné weby


Je skvelé písať o téme guilty pleasure. Ale ešte lepšie je si ju užiť. Oslovila som teda niekoľko kamarátov, aby sa priznali, čo ich baví a nikomu sa s tým veľmi nechvália. Zistila som, že niekto si rád olizuje prsty, keď je arašidy. Niekto nechce platiť za gumičky do vlasov, a tak ich v drogérii vždy ukradne a má radosť, keď sa mu to podarí. Niekto berie jedlo kolegom zo stola (ale niekedy až príliš neskoro zistí, že to boli psie granuly). Nikto sa mi však nepriznal, či sleduje nejaké čudné weby. Pritom internet musí fičať aspoň z 80% na guilty pleasures. Čo akože všetci robíte, keď ste sami doma?

Najprevinilejšiu internetovú aktivitu mi priznala kamarátka: “Bavia ma také tie videá, kde ľudia trápia mačičky napríklad tým, že im dajú na hlavu plátok syra…” Dobre, divné stránky si musím nájsť sama. Po poctivom hľadaní podkladov k článku som prišla k záveru, že som rada, že toto moji kamaráti nesledujú (alebo?). A tiež k tomu, že anonymný režim prezerania webu má svoje čaro.

Zberateľstvo – to by ešte šlo

Jedno z celkom milých potešení je zberateľstvo. Na internete nájdete množstvo fanúšikovských blogov, kde si ľudia vymieňajú informácie o nových prírastkoch do svojich zbierok. Ide samozrejme o klasické geekoviny – komiksy, počítačové hry, sci-fi filmy a príslušenstvo. (“Videl som piatu časť Pána Votrelcov tridsaťdvakrát, ale ešte nikdy director’s cut, ktorý je o sedem sekúnd dlhší!”) Ľudia však zbierajú aj bizarnejšie veci ako Terminátorov v životnej veľkosti. Napríklad nikotínové žuvačky, z ktorých si jeden zberateľ doma šesť rokov staval guľôčku. Teda, guľôčku, no, nakoniec bola naozaj veľká.

Najviac sa mi však páčil online obchod The Martailor s chvostami morských víl. Ich milovník predáva detské, dámske a pánske verzie a ceny sa u dospelých veľkostí pohybujú od okolo 100 do 2000 eur. Pokiaľ vás zaujíma, čo s chvostami potom ľudia robia, tak podľa fotografií spokojných zákazníkov sa dá v s chvostom stráviť celkom príjemné popoludnie v bazéne, na gauči alebo len tak na koberci.

Sexuálny fetiš – to, čo ste vidieť nechceli

Moja úvaha bola jednoduchá. Napíšem do Googlu slovo fetiš a uvidíme, čo to urobí. Milosrdnú snahu Wikipedie vnútiť mi tému náboženského fetišu som s vďakou odmietla a vrhla som sa hneď na čítanie bulvárnych čĺánkov s názvami 6 / 15 / 20 najčudnejších / najobľúbenejších /najzáhadnejších fetišov, ktoré nepochopíte / šokujú vás / nepoznáte / nechcete spoznať / dokazujú, že ste zvrhlí. Medzitým som si rovno pozrela aj nejaké tie novinky zo života celebrít, ktorým niekde vypadli prsia a vplávala som do sveta ľudí, ktorí majú úplne iný pohľad na vášeň než ja.

Pre zberateľov, ktorí si ulietavajú na pomerne známom sexuálnom fetiši, je tu e-shop s použitou spodnou bielizňou, pančucháčmi a vreckovkami. Okrem e-shopu na stránke nájdete tiež diskusné fórum, kde sa nachádzajú aj viac personifikované ponuky typu “Napíš, aký kúsok bielizne potrebuješ a čo na ňom chceš mať za tekutinu a koľko by toho malo byť. A ja ti to pošlem.” Jeden mladý futbalista tu ponúka okrem použitých dresov a kopačiek tiež štuple do uší.

Keď už sme pri tých ušiach, celkom neškodný mi pripadá YouTube, ktorý obsahuje zvukové záznamy súloží spoza dverí. Väčšinou ide o nekvalitné videá, ktoré niekto nahral v hoteli, prípadne sedemminútový záber na dvere študentskej izby, na ktorých je nápis Milujem Alexovu mamu.

Táto audio lahôdka je však len začiatok. Web s videami, kde ľudia zvracajú, som našla okolo jednej hodiny poobede, takže som nakoniec ani nešla obedovať. Diskusiu ľudí, ktorých vzrušujú ťažkí zločinci, som si prečítala hneď po tom, takže som nešla ani na ulicu. Medzi ďalšie sexuálne fetiše patria autonehody, sliz, plač, stromy alebo ľudia s amputáciami. Niekoho vzrušujú nohy. Preto si môžete na internete kúpiť aj pomôcku Vajankle, ktorá má na jednej strane vagínu a na druhej chodilo. Nič iné k šťastiu nepotrebujete, všakže.

Prokrastinačné weby – keď píšete jeden odsek 5 hodín

Bola to fajn exkurzia. Mám však chuť vrátiť sa k niečomu milšiemu, napríklad k tej mačke s plátkom syra na hlave. K poslednému odstavcu som prelúskala klasické prokrastinačné weby. Nájdem štyri a jeden odsek píšem päť hodín. Odporúčam Don´t Even Reply, web s mailovými konverzáciami, v ktorých sa ľudia hlúpo hádajú kvôli akvárku, Crying in New York, kde se dočítate, na ktorých miestach sa v New Yorku najlepšie plače. A kráľom je samozrejme The Useless Web, ktorý vás pri každom kliknutí odvedie na inú stránku, ktorá je úplne zbytočná. Po niekoľkohodinovom klikaní konečne vypínam počítať. Idem do izby a vrátim sa, keď budem normálna.

@zuzka_kucerova

Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot