READING

Hrejivé a štýlové: Také sú zimné svetre!

Hrejivé a štýlové: Také sú zimné svetre!


Už v starovekej Číne nosili ľudia pletené spodné prádlo, ktoré ich ochránilo pre zimou. Neskôr sa pletenie rozmohlo aj na iné kúsky odevu a tak vznikli svetre. Hádam najväčší rozmach nastal, keď v 20.storočí bol vynájdený stroj na pletenie. Vtedy začala priam svetrová revolúcia. Aj keď sa tento druh odevu najprv nosil iba v pánskej móde, vďaka módnej inovátorke Coco Chanel sa svetríky sprístupnili aj ženám. Kvôli nepriaznivej spoločenskej situácií a povojnovom období sa pletenie rozmohlo aj do domácností. Aké svetre odporúčame dnes my do aktuálneho zimného počasia? Nech sa páči, inšpirujte sa!

Foto Alex Kiňova

Svetre s balónovými rukávmi

Jeden z najobľúbenejších strihov tohtoročnej zimnej sezóny – balónové svetre. Vyznačujú sa rozšírenými rukávmi, ktoré sú v zápästí stiahnuté a tým vytvárajú objem. Môžu byť aj jemne oversized, čiže nejaké to nadobudnuté vianočné “kilko” sa tam stratí. 😉 Či preferujete vlnu alebo radšej akryl, takýto typ svetrov sa skvelo hodí k nohaviciam alebo k sukni a nie je pochýb, že vás výborne zahreje.
zoot donnaiveh svetre


 

Hľadáte inšpiráciu?

Tak to ste tu správne! Naše blogerky nosia tiež svetre a neboja sa ich zaujímavo kombinovať. Veľké, farebné, huňaté či vyšívané? Všetky majú zelenú! Nech sa páči inšpirujte sa outfitmi od Cisarovenovesaty, Lapkinn a Natinstablog. 👇👇

zoot svetre cisarovenovesatymonki-long-sweater-1024x768kolaz1-3

 

Aké svetre preferujete vy?

Napíšte nám do komentára!

Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot