READING

Košele s krátkym rukávom sú späť!

Košele s krátkym rukávom sú späť!


Sú pohodlné, neformálne a nie je v nich teplo. Aj napriek tomu v nich budete vyzerať ako ten, kto má v obliekaní jasno. Košele s krátkym rukávom v štýle 50. rokoch slávia návrat do ulíc aj na garden party. Pôjdete do vzorovanej alebo verzie bez límčeka?
Krátky rukáv si pri košeli pôvodne obľúbili muži ako ležérnu záležitosť k hrám ako bowling či petangue, alebo na záhradné párty plné barbeque, kde by si mohli dlhé rukávy zašpiniť. Estetika obliekania vtedy neznamenala biele bavlnené tričko ako dnes – kto nemal košeľu, bol vnímaný ako vagabund. Najmä v sparných letných dňoch košeľa s krátkym rukávom poskytovala vyváženie medzi formálnosťou a pohodlím. Stále však platí jedno pravidlo – nikdy ju nenoste k obleku. NIKDY. Pod rukávom saka musia byť vždy vidieť manžety, krátky rukáv je považovaný za faux pas. Pokiaľ si pod košeľou s krátkym rukávom predstavíte lacnú havajskú potlač a nevkus, vôbec ste nedali tomuto štýlovému kúsku šancu. Že takýto typ košele nemusí byť iba desivá záležitosť z polyesteru, to vám s radosťou ukážeme.

Bez límčeka, no a?

Elegantnejšia verzia trička. Tento strih je perfektný v prípade, že máte kratší krk – chýbajúci límček ho opticky predĺži. Kombinovateľná je takmer s čímkoľvek a určite po nej siahnete, keď sa budete chystať s kamarátmi na nedeľný brunch.

bez_limecku (1)

Nesmrteľný denim

Denim, teda džínsovina, je tento rok trendy hlavne v kombinácii s ďalšou džínsovinou (tzv. denim on denim). Ešte minulý rok by ste si možno pripadali ako klauni, túto sezónu budete módny guru. Verzií denimu je navyše neskutočné množstvo – môžete si vyberať z desiatok rôznych odtieňov, druhov, spracovania, strihov, s vreckami alebo bez…

denim

Výrazný kontrast farieb v elegantnom prevedení je dohnaný do dokonalosti ľahkými materiálmi a decentným vzorom. Zdá sa vám táto košeľa staromódna? Nie, pokiaľ si necháte posledný gombík rozopnutý v štýle bowlingovej košele a outfit odľahčíte ležérnymi farebnými doplnkami.

cernobila
Beach boy
Opálené telo, slnečné okuliare, kraťasy, doska pod pazuchou a napoly rozopnutá košeľa. Ale nie hocijaká! Tento rok okrem oldschoolových paliem, kvetov a zvierat skúste na surferskej košeli tiež rôzne abstraktné vzory a netradičné prevedenia farieb. Podľa najnovších trendov môžete tiež skúsiť skombinovať rôzne vzory košele a nohavíc (návod nájdete v novom Maľovanom čísle nášho časopisu ZOOT). Tielko nechajte radšej doma, prípadne ho prenechajte zvieracím detektívom a Nickovi Slaughterovi.

havaj


Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot