READING

Mini, Midi, Maxi – Ako nosiť šaty rôznych dĺ...

Mini, Midi, Maxi – Ako nosiť šaty rôznych dĺžok?


Ó šaty, utkanej z jahodovej peny” už Marika Gombitová vedela, že šaty majú neoddeliteľné miesto v šatníku každej ženy. Ich rôzne strihy, dĺžky a nekonečné farebné možnosti, predurčujú tento odev na čisto ženskú záležitosť. Možno by ste neverili, ale šaty v minulosti patrili aj do mužského šatníka. Vznikli postupne z pelerín a stredovekých plášťov približne v polovici 15.storočia. Ako si ale dnes poradiť s rôznymi dĺžkami šiat a aké tipy a triky na ich nosenie majú naše blogerky?

 

MINI ŠATY – Style Of Becca

Blog Instagram

Mini nemusí hneď znamenať, ultra krátku dĺžku, kedy môžu okoloidúci vidieť viac ako by chceli. Za mini šaty sa vo všeobecnosti považuje odev, ktorý má dĺžku nad kolená. Tieto šaty sú určené na párty, romantickú večeru ale aj na bežné nosenie. Presne tak ich skombinovala aj Becca, ktorá vniesla do ulíc Prahy príjemný boho look. Čo hovorí na trend mini šiat?Ja skôr nosím minisukne, ktoré kombinujem vždy s kontrastom voľnejšieho trička alebo celkovo voľnejšie šaty. Ich dĺžka musí byť do polovice stehien, vyššie už nejdem!

Becca mini saty zoot

 

MIDI ŠATY Sweet Lady Lollipop

Blog Instagram

Photo Viktor Vondra

Máte radi eleganciu a ešte radšej decentné dĺžky šiat? V tom prípade sú midi šaty to pravé orechové pre vás. Ich dĺžka je naopak pod kolená a ich čaro spočíva v jemnom odhalení ženských nôh. Ale čo si k nim obuť?Pri midi dĺžke v elegantnej verzii u mňa vždy vyhrávajú podpätky, aby som predĺžila postavu a pôsobila vyššie. Sem-tam však volím aj tenisky, kedy midi šaty zase vyzerajú viac ležérne a funky.” radí blogerka Ivana.

Tak čo dámy, idete do midi šiat?

sweet lady midi saty zoot

 

MAXI ŠATYNatinstablog

Blog Instagram

Dlhé šaty až po zem, nie sú odkázané a určené iba na plážové nosenie. Dnešná inšpirácia je od Nat z blogu Natinstablog, kde skombinovala geometrickú potlač do perfektného fresh outfitu. Prečo Natália rada kombinuje vo svojich outfitoch maxi šaty?Lebo mi zakryjú veľké lýtka. 😂 Ale nie, v podstate máte takýmito šatami ihneď vybavený outfit od hlavy po päty. Je to jednoduchá varianta.” vraví Nat.

natinstablog maxi saty zoot

 

 

Ktoré šaty nosíte najradšej vy?

Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot