READING

Príbeh legendy KARL LAGRFELD

Príbeh legendy KARL LAGRFELD

Suverénny osemdesiatnik s výrazom Terminátora vystupuje z najnovšieho modelu Rolls-Royce. Ochranka za ním obozretne zavrie dvere a on sa ladným krokom vydá k recepcii najluxusnejšieho hotelu v Paríži. Strieborné vlasy má zviazané do copu, na nose mu sedia extravagante slnečné okuliare a dlane mu štýlovo zdobia kožené rukavice bez prstov.

V alternatívnom vesmíre, kde Karl Lagerfeld neexistuje, by podobná scénka pôsobila trochu komicky. Veľa chlapov narodených začiatkom Druhej svetovej vojny totiž diamantové šperky nenosí, ale Karl je skrátka ikona, ktorá zďaleka presiahla hranice módneho sveta. Na absolútnom vrchole je už skoro 60 rokov a to je číslo, ktoré má potenciál tromfnúť snáď iba Jarda Jágr.

Keby sme tu mali rozprávať jeho neuveriteľný životný príbeh, zabralo by to stovky stránok a naviac by to bolo tak trochu proti jeho filozofii. Ak Karl niečo prináša, je to ohliadnutie sa späť. Zato kontroverziu, provokáciu a prekračovanie hraníc kreatíny riaditeľ značky Chanel úplne miluje. Málokto vie, že si v roku 1973 zahral v dosť uletenom filme  L´Amour od Andyho Warhola. O niečo známejšia už je aféra, kedy angažoval niekoľko striptérok a bývalú pornohviezdu na prezentáciu svojej čiernobielej kolekcie. Anna Wintour, šéfredaktorka časopisu Vogue, to vtedy nerozdýchala a pohoršene prehliadku opustila.

Svoju vlastnú značku založil iba nedávno. V roku 2014 odštartovala pánsku kolekciu a o rok neskôr už začal Císar Karl (prezývka naráža na jeho nemecký pôvod) pod svojím menom navrhovať rafinovanú casual módu pre ženy. A preto vám teraz na ZOOTe s hrdosťou (ako prvý na Slovensku) prinášame originálne kúsky, ktoré nesú rukopis ozajstného majstra.

Exkluzívnu kolekciu KARL LAGERFELD hľadajte TU.

 

Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot