Príbeh značky: Dolly & Dotty

Afroameričania práve prebudili hudobnú scénu clivými aj energickými tónmi R’n’B. Spievajú o tanci a rozchodoch a ukazujú svetu, čo všetko sa dá robiť s basovou gitarou. Ľudia jazdia do práce v 1957 Chevrolete a po večierkoch odchádzajú domov bez topánok. Pešie zóny vyzerajú ako tanečný parket. Swing ustupuje rokenrolu, ale ženy stále roztáčajú okrúhle a áčkové sukne. Zelené, červené, kvetinové aj bodkované šaty majú zladené so šatkami vo vlasoch. Ich čierne linky sú doslova dotiahnuté k dokonalosti.

Brighton 2014, o šesťdesiat rokov neskôr. Sonja a Ian Mitchellovi milujú módu, swing a žijú atmosférou štyridsiatych a päťdesiatych rokov. Zakladajú dámsku značku Dolly and Dotty, ktorá vychádza z klasických strihov polovice minulého storočia. Tím štyroch dizajnérov navrhuje šaty, sukne a topy. Inšpiruje sa minulosťou, ale dodáva všetkým tvarom aktuálny šmrnc. Na štítku nájdete väčšinou u kolónky materiál bavlnu. Majitelia majú výrobu pod kontrolou a pri počúvaní Bennyho Goodmana kladú dôraz na jej etický rozmer.

Sonja vysvetľuje, prečo by aspoň jedny šaty Dolly and Dotty mala mať v skrini každá žena. “Či už ste rockabilly rebelka, máte kvetinovú horúčku alebo ste dáma, niečo pre vás máme.” A slovíčko každá máme na mysli naozaj každú, pretože na ZOOTe nájdete veľkostnú škálu britského číslovania v rozmedzí 8 – 20.

Pozrite sa do novej kolekcie Dolly and Dotty a vyberte si jeden z pokladov pre seba. Zajtra môžete vyraziť do ulica ako TÁ žena, za ktorou sa všetci otočia – usmievate sa ako po vojne a Michael Jackson sa narodí až za pár rokov.

Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot