Príbeh značky: GANT


Slovné spojenie americký sen je síce dosť okrídlené, ale počiatky značky GANT vystihuje dokonale. Všetko totiž začalo u malého chlapca z Ukrajiny, ktorý sníval o lepšom živote…

Mal sedemnásť rokov, keď mlynárov syn Berl Gantmacher vyrazil za veľkú mláku. Rovnako ako celá rada ďalších židovských imigrantov si poameričtili meno a stal sa z neho Bernard. Po nociach navštevoval prednášky farmaceutickej univerzity a cez deň šil v továrni na odevy, kde naplno prepukol jeho podnikateľský zápal. Pár rokov nato doštudoval, oženil sa, splodil dvoch synov a so spoločníkom založili krajčírstvo, ktoré sa špecializovalo na precízne šité košele. To bol však iba začiatok.

Mladému Gantovi išiel biznis obstojne a hneď sa presídlil do New Havenu, kde sa vyskytovali tisíce taliaskych prisťahovalcov, čo okrem zvýšeného výskytu cestovín, futbalových lôpt a rozbitého riadu znamenalo trh hladný po elegantnej móde. Z jeho dvoch synov, ktorí mu odmalička pomáhali, už vyrástli mladí muži a v roku 1949 ho presvedčili, že je čas zmeniť biznis model. Takzvanú button down košeľu chcel vtedy každý chlap, ktorý držal krok s dobou. Z pomerne skromnej výroby sa razom stala masová manufaktúra luxusných košiel. Tak vznikol GANT.

Od tej doby táto značka vypiplala svoje košele k dokonalosti. Každý šev aj gombík zdobí povesť estetického diela, ktorá má zároveň praktickú úlohu. Počas svojho prudkého rozkvetu začal GANT vyrábať aj iné kúsky, takže dnes u nás nájdete prémiové polo tričká, bundy a dokonca aj poltopánky či tenisky.

Tak čo, máte chuť zviesť sa touto módnou limuzínou?

Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot