Príbeh značky: Melissa


Brazílska Melissa je asi najznámejšia značka “plastových” topánok na svete. Od svojho vzniku v roku 1979 predala už cez 50 miliónov párov vo viac ako 80 krajinách sveta. A prečo tie úvodzovky? Za “plastom” je totiž oveľa, oveľa viac. Melissa totálne zmenila pohľad na gumené topánky – do tej doby niečo, čo by ste si na ples nezobrali ani z recesie.

Jej patentovaný materiál Melflex® je mäkký a zároveň odolný. Vďaka absolútnemu pocitu pohodlia a ľahkosti je v topánkach z neho vytvorených radosť chodiť. VOŇAJÚ! Bože, ako voňajú. Detské spomienky na bonbónové orgie a návštevy cukrárne s babičkou sa vám v hlave vynoria, hneď ako si obujete svoj prvý pár.

Podiel recyklovaného materiáli je v Mellisách celých 30% a k tomu sú ďalej 100% recyklovateľné. Čo sa nepredá z minulej sezóny, využije sa pre úplne novú kolekciu. Naviac v továrňach, ktoré si samy recyklujú vodu a odpad, takže ich milujú aj najzarytejší eko-aktivisti. Tomu hovormi brať ochranu životného prostredia zodpovedne.

Pre Melissu nie je typický iba voňavý materiál, ale aj vyvoňaná spolupráca s ikonami v oblasti módy a dizajnu. Prvá sa uskutočnila už v roku 1983 a jej hviezdou nebol nikto iný ako ako excentrický návrhár Jean-Paul Gaultier. A potom už ako na bežiacom páse nasledovali nemenej zvučné mená: Vivienne Westwood, Karl LagerfeldJason WuJeremy Scott alebo architekti Karim Rashid a Zaha Hadid. Niektorými dizajnami Melissy sa naopak nechali vo svojich skvelých kolekciách inšpirovať napríklad Louis Vuitton alebo Marc Jacobs. Áno, ako je známe, napodobovanie je neuprímnejšia forma lichôtky. 

Stále máte málo? V knihe Fifty Shoes That Changed the World („Päťdesiat topánok, ktoré zmenili svet“) má Melissa hneď dva svoje kone. A už nejaký ten piatok na ňu nedá dopustiť zástup celebrítKaty Perry, Lana Del Rey, Alicia Silverstone, Cate Blanchett, Dita Von Teese, Anne Hathaway, Pamela Anderson, Katie Holmes, Jessica Biel, Blake Lively i notoricky známa „topánkárka“ Sarah Jessica Parker alias Carrie. A je ich oveľa viac, ale nás už bolia ruky. Ostatne, že sú Melissy iba jedny, sa môžete presvedčiť na vlastné nohy. Koľko ich zvládnete vyskúšať na Výdajni radosti, než podľahnete a proste si ich kúpite?

A je ich oveľa viac, ale nás už bolia ruky. Ostatne, že sú Melissy iba jedny, sa môžete presvedčiť na vlastné nohy. Koľko ich zvládnete vyskúšať na Výdajni radosti, než podľahnete a proste si ich kúpite?

Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot