READING

RECEPT Raňajkové waffle aj pre spachtošov

RECEPT Raňajkové waffle aj pre spachtošov


Tento recept milujem. Cesto na waffle si pripravujem večer pred tým, ako chcem ohúriť dokonalými raňajkami, a tak mi stačí ráno iba vstať, zapnúť waflovač, nadávkovať cesto a o pár minút už chrumkáme túto neodolateľnú pochúťku. Vyskúšajte si to s nami. Stačia iba čerstvé suroviny a trošku posilniť svaly na rukách.

waffle2

Potrebujete:

  • 200 gramov masla, ktoré necháte celý deň v kuchyni, aby zmäklo,
  • 300 gramov hladkej múky,
  • 150 gramov cukru,
  • 4 vajcia,
  • 250 ml šľahačkovej smotany

Postup:

Maslo s cukrom a vajíčkami vyšľahajte do peny. Pridajte nevyšľahanú šľahačku (šľahačkovú smotanu) a následne múku.  Zmes miešajte ručne, namakáte sa, ale waffle sú potom lepšie. Ak chcete waffle pripravovať až na druhý deň, zmes odložte do chladničky a ráno iba vyberte, 2 lyžice šupnite do vaflovača a pečte. Mňam!

waffle

Waffle môžete pripraviť aj zo špaldovej múky a kokosovej smotany, tá je však mastnejšia, preto použite menej masla – prípadne aj to nahraďte kokosovým tukom. Pri pečení sa však pripravte na záplavu rozpusteného tuku naozaj všade. Chuť je však tiež lahodná a waffle sú zdravšie. Pomer surovín však prispôsobte, v závislosti od toho, akú smotanu vyberiete, buď pridajte alebo odoberte múku.

Čo na to?

Waffle výborne chutia aj samy o sebe. Skvelé sú však aj s čerstvým ovocím, poliate javorovým sirupom, rozpustenou čokoládou, arašidovým alebo mandľovým maslom alebo posypané mandľovými lupienkami. A so šľahačkou. Alebo všetko dohromady! Najnovšie som však podľahla datľovému sirupu, ktorý je zdravý, plný minerálov, príjemne sladký a vhodný aj pri zdravom životnom štýle. Pre úplne orgazmický gastronomický zážitok môžete waffle zlepiť a vytvoriť tak pyramídu podobnú ako z lievancov.

17101934_10212295963821338_1258971517_n

Dobrý tip:  Nemáte waflovač? Neprekáža. V kuchynských potrebách nájdete aj silikónové formičky na waffle, v ktorých sa dajú tieto krásky upiecť v rúre.

Waffle sú najlepšie čerstvé, občas však dobre padnú aj na desiatu v škole či na rýchly snack v práci. Zabaľte si ich so sebou obložené ovocím do škatuľky a spríjemnite si tak deň.

 


Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot