Trenčkot, v ktorom dostávam komplimenty


Máte aj vy taký kúsok, s ktorým sa vám spája nejaký príbeh? Nemusí to byť zrovna román ako z filmu od Rosamunde Pilcher, ale viete, že keď si to oblečiete, začnú sa diať veci. Keď pokyvkávate hlavou, že áno, tak ste na správnej adrese. V dnešnom článku si ukážeme, s akými trenčkotmi budete dostávať komplimenty, jeden za druhým.

História trenčkotu

Hádam každý pozná legendárny trenčkot značky Burberry, ktorý je vďaka svojmu špeciálnemu gabardénu nepremokavý. A taký je vlastne prvotný účel tohto kabátu – BYŤ NEPREMOKAVÝ. Už v roku 1853 sa objavili prvé modely, ktoré boli určené pre armádnych dôstojníkov počas Krymskej vojny. Tieto kúsky značky Aquascutum boli vyrobené z vlny a až neskôr, spomínaný Burberry, začal vyrábať trenčkoty z gabardénu. Postupne sa kabáty dostali k bežným ľudom a držia sa v našich skriniach do dnešných dní.

 

CisaroveNoveSaty

Vintage kúsok, ktorý môžeme označiť za statement piece. To, že Simona rada kombinuje sekáčové úlovky s aktuálnymi vecami, je viac ako jasné. Zemité tóny outfitu sú podtrhnuté bielou farbou a podľa nás, v tomto outfite, máte chladné jarné rána v suchu.

Instagram Blog

Photo Kristina Botlova

zoot_trenckot_cisarovenovesaty

NATINSTABLOG

Farebná strela Nat, vytiahla svoje obľúbené farby, ktoré “neutralizovala” sivým podšitým trenčkotom. Farby pri ňom pekne vyniknú a jediná veci, čo jej chýba do ruky, je plátok jej obľúbenej pizze. Sayin’ hi to London! ✌

Blog Instagram

zoot_trenckot_natinstablog

 

TIMEA-TIMBO

Áno, dobre vidíte. Trenčkot nemusí byť vyrobený iba z nepremokavého materiálu, ale kľudne to môže byť aj zo semišu. Ľahký jarný kúsok, v ktorom máte veľa možností nosenia. K nemu zvoľte kvetované šaty (kľudne aj tieto ružové maxi šaty môžu byť), jemné doplnky a outfit máte vybavený. :)

Blog Instagram

timea timbo zoot

Aký príbeh sa vám spája s trenčkotom?

Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot