TREND: Ako nosiť odhalené ramená


Šija a kľúčne kosti sú jedny z najkrajších ženských zákutí. Pútajú pozornosť svojou krehkosťou a zvádzajú k bozkom. Nechajte topy spadnúť pod ramená, muži spadnú na kolená.

V časoch, kedy páni ešte preháňali svoje kone po lesoch s puškou v ruke, boli ženy naozaj zraniteľné. Nemali možnosť brániť sa ostrými slovami, štipľavým humorom, tučnými výplatami z práce ani kravmagou, ktorá je výdobytkom dnešnej emancipovanej spoločnosti. Museli na svoje mužské protiklady vytasiť iné zbrane, s citom a trochou odhaleného tela.

Prvýkrát sa trend odhalených ramien objavil už za čias empíru. Nosila ho napríklad Jane Bennet z románu Pýcha a predsudok Jane Austenovej alebo príbehová kráľovná Božena Němcová. Ženy poukazovali na svoje oblé ramená a dlhú šiju. V období romantizmu sa trend presadil druhýkrát, keď do módy prišla žena bezbranná a melancholická. Po dlhej prestávke sa ramená objavili ešte v 50. rokoch 20. storočia, výstrihy na ramenách leopardích topov dominujú 90. rokom a konečne sa k trendu vraciame aj dnes, kedy sa už všetky tendencie z minulosti spájajú do 21. storočia, do najslobodnejšieho obdobia módy – je všetkým, čím doteraz nebola. Laškuje s farbami, symetriou, strihmi a šikovným odhaľovaním. Ako sa s trendom obnažených ramien vysporiadali módni návrhári?

  • Fashion weeky zaplavila vlna odhalených ramien. Značka Erdem stavila na romantické tóny, volániky, viktoriánske strihy a spadnuté ramená pri kvetinových rozviatych šatách ako pre lesné víly, ktoré priniesol vánok
  • Sestry Olsenové naopak riešia strihy minimalisticky. Neboja sa veľkých rukávov a pevných materiálov.
  • Jack McCollough a jeho životný a pracovný partner Lazaro Hernandes, dizajnéri značky Proenza Schouler, posunuli trend na hranu nositeľnej elegancie, pohrali sa s asymetrickými strihmi a nechali sa inšpirovať španielskymi vodvami a ich divokým temperamentom, ktorý preniesli do strihov prostredníctvom drapérií, mašlí, červenej farby a symboliky býčích zápasov.
  • Rosie Assoulin prepojila dva trendy, odhalené ramená doplnila dlhými asymetrickými rukávmi. Nebála sa experimentovať s farebnými kombináciami, ktoré pripomínajú horúce dni a rozpálené pláže.

Variácií na odhalené ramená sú plné obchody a či už si vyberiete off shlouders (odhalené ramená), could shoulders (výstrihy na ramenách), lodičkový výstrih, topy alebo šatyje iba na vás. My vám ukážeme ako nosiť odhalené ramená, ak:

  1. Máte rady volné strihy

Dlhé roky v móde platilo pravidlo, že ak máte voľné nohavice, musíte bezpodmienečne siahnuť po obopnutom tope a naopak. Nové rafinované strihy dávajú všetkým zažitým stereotypom pekne na frak. Vďaka odhaleným kľúčnym kostiam si môžete užívať voľnosti do zbláznenia a nikto vás už k strašiaku v poli neprirovná. Ak chcete pritvrdiť, obujte si topánky na pekne vysokom opätku.

Kolaz_vsetci-01

Kúsky na ZOOTe >

2. Máte chlapčenskú postavu

Má vaša postava od presýpacích hodín ďaleko asi ako Košice od Bratislavy? Oblečte si obtiahnutý top s lodičkovým výstrihom a odhaľte ďalšie tajné zákutie – váš pupok. Ak si na podobne odvážnosti netrúfate, oblečte si k topu nohavice s vysokým sedom, ktoré si na páse zaviažete na mašľu. Tá, spolu s odhalenými ramenami, odpúta pozornosť od vašich chlapčenských kriviek a pohľady (a myšlienky) okolia budú smerovať niekam úplne inam.

Kolaz_vsetci-02

Kúsky na ZOOTe >

 

Milujete farby

Tvoria farby 90% vášho šatníka a nad vlnou minimalizmu iba krútite nepochopene hlavou? Máte to vyhrané na plnej čiare. Žiarivá červená spolu s odhalenými ramenami je vražedná kombinácia sama o sebe a na jej dohnanie k dokonalosti vám stačia klasické džínsy. Ak nie ste za klasiku, oblečte si k topu džínsy so strapcami alebo volánmi na spodku. Presne také teraz letia!

Kolaz_vsetci-03

Kúsky na ZOOTe >

 

Photo : TheVisionPhotos 

Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot