Trend: Overalový manuál


V 70-te roky priniesli veľa dobrého. Dlhé vlasov u mužov, feministické hnutia a overaly.

Ak máte pocit, že ani jedno sa vás netýka, je to trochu škoda. Aspoň, keď ide o ten posledný spomínaný artikel. Nie nebojte sa, nebudete v ňom vyzerať ako prerastené bábätko, ani ako kozmonaut objavujúci nové galaxie. Ak ste tento trend doteraz ignorovali alebo si hovorili, že to rozhodne nie je pre vás, presvedčíme vás o opaku. Vsaďme sa, že na konci tohto článku po jednom takomto kúsku zatúžite.

IMG_9053 copy

overal – Dorothy Perkins, košeľa – Dorothy Perkins, polobotky – Vagabond

Overal sú nové šaty! Nedá sa ním takmer nikdy nič pokaziť, dá sa kombinovať úplne s hocičím, hodí sa rovnako do parku ako aj na vlastné promócie. Je to presne ten kúsok, ktorý oceníte, keď sa ráno ponáhľate do práce a neviete, čo na seba. Na rozdiel od nohavíc alebo sukní už nemusíte – ak nechcete – k nemu nič skombinovať. Stačí iba jemne vykúkajúce ramienko od podprsenky & červený rúž a po práci v ňom môžete rovno vyraziť aj na rande. Najväčším hitom sezóny sú overaly spojené s trendy cullotkami. V zimnejších dňoch zase overalových nadšencov hrejú hrubšie materiály a dlhé rukávy.  Priznávame, že vaše “čierne šaty na každú príležitosť” asi budú žiarliť.

IMG_9087 copyIMG_9067 copy

overal – Vila, tričko – Only, mokasíny – Pieces 

Hovoríte si : “Okej, vyzerá to fajn, ale ja overaly nemôžem lebo:”  

1.     “Som príliš nízka.” – Tak o tom sme ešte nepočuli! To by bolo rovnaké, ako by ste povedali, že ste príliš nízka na nohavice – proste treba vybrať správny tvar a strih a hurá v overale vymetať večierky!

2.     “Mám problémové partie a overal by na ne ešte len upozornil.”  Verte nám, že nie všetky ZOOTie duše majú sixpacky na bruchu a kondičku ako Pamela Anderson v jej najlepších rokoch. Takže vieme z vlastnej skúsenosti povedať, že napríklad tento kúsok vám vďaka svojmu prestrihu v páse a dlhšiemu opasku vie pekne predeliť postavu, kde po nejakom tom „špečíku“ nebude ani chýru ani slychu. 😉 

3.     “Neviem ako ho kombinovať.” Či už ste viacej športovo ladený typ alebo riadna slečna, k overalu sa hodí čokoľvek! Dokonca sme si istí, že existujú overaly, ktoré by sa hodili pre metalistov rovnako ako aj pre milovníkov Hello Kitty.

IMG_9095 copy

overal – New Look, mokasíny – Pieces 

Na záver jedno upozornenie – overaly si rozhodne vyberajte tak, aby ste sa v nich dokázali pohodlne posadiť! Táto rada sa týka asi nakupovania každých nohavíc, ale pri overaloch platí dvojnásobne práve kvôli vrchnej časti, ktorá môže tlačiť alebo sa javiť malá, až keď si sadnete.

Dočítali ste až sem? Gratulujeme. Po prečítaní tohto článku vám zasielame jeden pomyselný vyfabulovaný certifikát “overal špecialistu” a dúfame, že v tomto kúsku uvidíme túto sezónu čo najviac z vás.

Comments

comments


  1. Teja

    15 marca

    A co problém jsem příliš vysoká:- D

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot