READING

Vychádza Cristovo číslo časopisu ZOOT

Vychádza Cristovo číslo časopisu ZOOT


K DARČEKOM

Aj vy darčeky radšej dávate ako dostávate? Kedy sa to stalo? Vždy som bola celá nedočkavá, keď sa blížili Vianoce, a predstavovala som si, čo všetko dostanem. Dnes som celá nedočkavá taktiež, predstavujem si však ľudí, ktorým darčeky dávam. Ich natešené tváre, oči plné dojatia a vetu: ,,Ako si vedela?”. Darčeky sú hotová alchýmia a ,,keď-ja-neviem-čo” je naozaj chabá výhovorka.

Pritom stačí tak málo. Pohnúť rozumom, občas sa pozorne započúvať a prípadné želanie si zapísať na neskôr. A máte to! Naozaj nemusí ísť o nič megalomanské, veľké škatule s červenými mašľami Vianoce naozaj nerobia. Tie sú o tom byť spolu, o zemiakovom šaláte, o rozprávkach, o objatiach, o tom spomenúť si a dať si záležať. Naozaj záležať.

Najkrajší vianočný darček, aký som kedy dostala boli letenky na miesto, ktoré som len tak mimovoľne túžobne pošepkala a nikdy si nemyslela, že sa tam naozaj dostanem. Najhorším darčekom boli tango nohavičky, ktoré som síce nenosila, ale môj vtedajší priateľ si myslel, že by som mala. Rozdiel je vidieť na prvý pohľad a nie, nie je v cene. Je to o splnenom prianí, o tom, že si to zapamätal a o tom, že som to nečakala (dobre, posledný bod spĺňaju aj tangá, nečakala som ich ani náhodou).

Ako keď sme boli malí a v tú noc chceli zaspávať s darčekom v posteli a bolo úplne jedno, či to bolo lego, bicykel, čapica alebo lyže. Otázkou je — s čím by chcel/a zaspávať? Neviete to? Načúvajte. Stále nič? Siahnite po našom vychytanom darčekovom sprievodcovi. Stále? Objatie, mám ťa rád a šťastné a veselé!

Objatie na diaľku, mám vás rada a šťastné a veselé!

Zuz Gašparovičová

šéfredaktorka časopisu ZOOT
Celý časopis si môžete pozrieť buďto ONLINE alebo si ho vyzdvihnúť na jednej z našich Výdajní radosti.

 

Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot