READING

Vychádza Ikonické číslo časopisu ZOOT

Vychádza Ikonické číslo časopisu ZOOT


K IKONÁM

Ikona. Označenie, ktorého váhu si uvedomíme až rokmi a ktoré rýchlosťou doby stráca význam. Kedysi bola mojou ikonou pätica zo Spice Girls, dnes je to mamina. Kedysi som vetu „chcem byť ako ona” rozdávala na počkanie, dnes viem, že chcem byť iba ako ja. Nech to už znamená čokoľvek.

Pubertu mám šťastne za sebou a ikony môjho života majú reálnejší charakter. Sú to starí ľudia, ktorí prežili desaťročia a nestratili svoju tvár. Sú to mamy, ktoré nás, napriek všetkému, vychovali najlepšie, ako vedeli. Sú to kamarátky, ktoré si idú každá svojou cestou a zároveň držia pri sebe. Sú to tí, ktorí dajú peniaze bezdomovcovi, hoci tušia, na čo ich minie. Tí, ktorí robia veci inak, nevzdávajú sa, milujú a stále veria.

„Ako chcete, aby si vás ľudia pamätali?” Otázka, na ktorú sa pýtam s rýdzou pravidelnosťou a odpoveď na ňu prezradí viac než stovky slov. Skúste si na ňu odpovedať. Nikto nechce, aby sa na neho spomínalo ako na toho, ktorý sa topil v peniazoch, jazdil v tom modrom nablýskanom Mercedese alebo mal vyberaný vkus, ak išlo o topánky. Všetci chcú robiť svet lepším miestom, chcú v srdciach zostať ako tí, ktorí by sa rozdali, tí, ktorí vždy povedali pravdu do očí a s úsmevom na tvári zmietli zo stola každý problém.

Bez pátosu a zbytočných ofukov – čo tak byť predovšetkým svojou vlastnou ikonou?

Naše najnovšie číslo je ich plné. Na titulke máme Milotu Havránkovú, pojem, ktorý pozná každý, kto sa čo i len trochu profesionálne obtrel o fotografiu. Vo fashion story sme, vďaka 8 novodobým ikonám, vzdali hold ľuďom, ku ktorým vzhliadajú oni, a vyspovedali sme ženu slovenskej módy, Danu Lapšanskú. V módnych rubrikách sa zase dozviete, kedy vznikol ikonický Burberry štvorec a že niet nad kvalitné poltopánky. Hovorím. Číslo plné ikon.

Tak, ako chcete, aby si vás ľudia pamätali?

 

Zuz Gašparovičová

šéfredaktorka časopisu ZOOT

 

 

 

↓ CELÉ LETO V ČASOPISOVOM VYDANÍ ↓

– Pracovný šatník pre ŇU …

 

Snímka obrazovky 2017-09-05 o 11.39.35

Snímka obrazovky 2017-09-05 o 11.39.52

 

– Rozhovor s ikonou slovenskej fotografie Milotou Havránkovou …

 

Snímka obrazovky 2017-09-05 o 11.40.08

 

– Fashion story preplnená novodobými ikonami …

 

Snímka obrazovky 2017-09-05 o 11.40.47

 

 

– Pracovný šatník pre NEHO …

Snímka obrazovky 2017-09-05 o 11.50.15

Snímka obrazovky 2017-09-05 o 11.50.57

 

 

 

 

 

 

Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot