#ZOOTpeople – Matúš


#ZOOTpeople sú obyčajne neobyčajní ľudia okolo nás, ktorí sa neboja vystúpiť z davu. V skratke sú to ľudia so zaujímavým príbehom, štýlom, povolaním ktorí si zahrali modelov v našich ZOOT Trendoch a dostali príležitosť predstaviť svoj štýl v kolekcii na ZOOTe. Ako prvý bude Matúš, ktorý povie o sebe viac nižšie 👇

Prečo si povedal ÁNO spolupráci so ZOOTom?

Pretože zaujímavým spoluprácam NIE nehovorím. Okrem toho ZOOT považujem za najúspešnejšiu platformu svojho druhu na Slovensku.

Predstav nám svoj obľúbený outfit a “statement piece”, bez ktorého by to nebolo ono. Čo by mal mať podľa teba každý muž v šatníku?

Je to jednoznačne košeľa, klobúk, skinny nohavice a derby shoes. Košeľa je zároveň môj “statement piece”. V poslednej dobe upadá trend blejzrov. Myslím si, že blejzer sa nemusí nosiť len ako súčasť formálneho outfitu. Dá sa skvele kombinovať. Vždy platí – menej je viac a veľkú rolu zohrávajú jemné a na prvý pohľad nevýrazné doplnky alebo detaily.

Čo si si naposledy kúpil?

Naposledy to boli slnečné okuliare Le Specs práve zo ZOOTu. Slnečné okuliare sú vec, do ktorej sa oplatí investovať.

Kvôli čomu každé ráno vstávaš? Čím sa živíš?

Mám široký záber činností, ktoré ma živia, no gro toho všetkého tvorí fotografia. Momentálne rozbieham s ďalšími dvomi kreatívcami jeden väčší projekt. Držte nám palce!

IMG_0084-3000

Čo by si zmenil na svojom tele?

Och bradu! Nezdedil som gény hustej brady, takže nosím len také to strnisko. Dlhá a hustá brada bola vždy môj sen. No neviem, či je toto zrovna vec, ktorú by som na sebe mohol zmeniť.

Čím si chcel byť ako malý?

Gradovalo to od kuchára na lodi (asi ma zaujala nejaká rozprávka), cez vedca, až po sen každého chlapca – stať sa kozmonautom. Celé detstvo som bol obklopený umením. Z jednej polovice to bola hudba, z druhej výtvarné umenie. Bolo viac ako isté, že to ovládne i mňa.

Obľúbené spoty v BA?

Nedbalova, zopár kaviarní a ešte minulý rok Cvernovka. Každé ročné obdobie je to trochu inak a to mám na Bratislave rád.

Čo je tvoja superschopnosť?

Dokážem si zapáliť cigaretu malíčkom bez pomoci iných prstov (dlhá story prečo a ako som sa to naučil).

Posledná akcia / event v Bratislave, ktorej si sa zúčastnil?

Cestovateľské kino v KCčku. Eventami u mňa vedú Fuga, KC Dunaj a občas A4 a Nu Spirit. Veľkú časť mnou navštevovaných eventov tvoria aj vernisáže výstav – umenie a víno zadarmo, čo viac si môže človek priať!

Koľko máš tetovaní? Prezradíš nám ich príbeh?

Neviem. Asi sa ani nedajú zrátať. Momentálne si dokončujem ľavý rukáv a nasleduje dokončenie krku a hrudi. S tetovaním som začal asi keď som mal 16 rokov. Pamätám si ten moment, ako som sedel v kresle v zafajčenej obývačke jedného neuznaného rapera. Hral 2PAC – Hit em up dirty a tatér si ešte dokončoval strojček z pentelky. Vtedy bola iná doba a netetoval každý druhý človek, ktorý vedel kresliť.

Opíš sa tromi slovami

Extrovert, introvert, bohém.

Si feminista?

Áno a dokáže ma vytočiť každý človek, ktorý nejakým spôsobom znevažuje alebo podceňuje ženu.

Koho by si nominoval ako ďalších #ZOOTpeople?

Pihoslav Stassel, Viliam Grivna, Tomáš Paluš, Terka Nosková a Jarmila Fritzmanová

Photo : TheVisionPhotos 

Comments

comments


Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

INSTAGRAM
Ako čítate ZOOT vy? #casopiszoot